avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate daniele

Activitate daniele

Răspuns la discuția scoaterea minorului din tara
:vishenka:multumiri
buna seara,as dori daca se poate sa ma lamuriti intr-o problema deoarece sunt plecata din tara si nu prea am unde gasi raspunsuri clare.sunt divortata si copilul este in custodia mea,m-ar interesa sa stiu daca pot sa-l iau cu mine din tara si ce acte mi-ar trebui.mai exista si faptul ca fostul sot mi-a retinut certificatul copilului si nu stiu daca pot scoate singura un alt duplicat.mii de multumiri si scuze daca nu sunt prea concreta
buna seara,as dori sa stiu care sunt procedurile pentru casatoria intre doi romani fara cetatenie obtinuta inca in cipru.multumiri anticipate
buna seara,momentan sunt in proces de divort si plata pensiei alimentare revine in atributia fostului sot...intrebarea mea ar fi daca as putea sa refuz sa mi se plateasca aceasta pensie alimentara sau e obligat prin lege sa o plateasaca?
Răspuns la discuția rezervari bilete online
felixtm a scris:

Pai si noua ce ne pica la faza asta? :))

multe mulmumiri:))


multumesc dle.felixtm pt observatie dar lucrurile precizate de d-voastra nu sunt problema mea in cauza ci partea legala ....mai exact unde trebuie sa merg sa ma inregistrez ca agentie,daca am nevoie de vreun fel de licenta....adica la ce institutii in drept sa merg
buna seara,nu stiu daca am postat unde trebuie dar am sa-mi duc nelamurirea pana la capat....as dori sa imi deschid o firma si un site dedicat rezervarilor de bilete de avion NUMAI online,as dori daca sunteti amabili sa ma indrumati cum sa fac acest lucru pas cu pas.Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția bilet la ordin fals
MIHAI GRIGORE a scris:

Cata vreme biletul a fost refuzat nu este nici o problema. Marfa de pe factura ati primit-o sau urmeaza sa o primiti?
:D

apare ca fiind primita
Răspuns la discuția bilet la ordin fals
eu sunt administratorul unic al societatii iar directorul care este angajat la soc mea si a emis acel bilet ca si cum ar fi cumparat acea marfa pt societatea mea si mi-a aratat si factura eliberata tot pe numele societatii mele,eu nu am semnat si nici nu am stampilat nimik pt ca nu aveam habar de ele..si nici dansul nu a stampilat ordinul doar l-a semnat si l-a trecut pe factura ca se va achita cu acel bilet.am inteles de la furnizor ca l-a introdus in banca si a fost refuzat pt lipsa disponibil(de la banca cu care lucrez nu am fost inca anuntata cum ca as avea ceva la plata)
buna ziua am si eu o situatie ciudata cu directorul socitatii.de curand am aflat ca acesta a emis un bilet la ordin pt achizitionarea unor marfuri.biletul cu pricina este luat de la o alta societate care este inscris pe socitatea respectiva din CEC BANK si a scris pe el contul meu care e practic din ROMEXTERRA BANK,l-a completat,l-a semnat si l-a emis spre a fi decontat de catre furnizor.zilele trecute acel bilet a ajuns la scadenta si eu am fost somata sa platesc acel bilet de care practic nu stiam si nici nu este de la banca cu care lucrez acum fiind amenintata cu plangeri la pol economica....intrebarea mea ar fi,cum as putea sa dovedesc ca eu nu am avut la cunostinta de acel bilet si ce se va intampla in cazul unei plangeri impotriva mea ca administrator de societate?
va multumesc
Răspuns la discuția Cum se imparte?
Faceti din o masuratoare:D