avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Activitate Florin Ioan

Activitate Florin Ioan

Cum inchid o firma SRL?
Am un mag. alimentar mic care merge in pierdere, vreau sa-l inchid.
Sediul e in spatiul inchiriat la care expira contractul peste o luna aprox.
care este procedura cu cele mai mici costuri pentru mine? si care ar fi acelea?
Multumesc.
Familia mea este un caz social, de mai multi ani asteaptam o rezolvare. Mafia imobiliara ne omoara toate casele in care au locuit oameni s-au transformat in afaceri imobiliare. Cum poate fi tras statul Roman la raspundere daca nu-mi rezolva cererile?
In ce situatii, privind drepturile omului, intervine Presedintele Romaniei?
De exemplu: Cum i se poate solicita acestuia, legal, sa intervina in rezolvarea unei cereri, de catre un om de rand?
Cineva este persecutat de institutiile statului: Primarie, Politie, etc.
Doresc sa trec la recuperarea unor drepturi banesti de la o institutie de stat,am hotarare irevocabila.Nu am banii pt. onorariu executor.Ce pot sa fac?puteti sa-mi dati detalii? Va multumesc.
doresc sa trec la recuperarea unor drepturi banesti de la institutie de stat,am hotarare irevocabila.nu am banii pt. onorariu executor.ce pot face?
Cat platesc un executor? daca am de recuperat aproximativ 2 miliarde lei vechi,daune, de la o institutie de stat.multumesc.
doresc sa evit cheltuieli inutile, sa fac pur si simplu o somatie, sa le dau un termen si doar daca nu se conformeaza de buna voie, sa trec la executarea silita.
Va rog, totusi, sa imi spuneti unde gasesc un exemplu de somatie tip? Multumesc.
Am castigat in instanta un drept(indemniyatie crestere copil + daune + dobanda) nu s-a executat hotararea irevocabila decat partial.
Doresc sa fac somatie de plata (cum?) Solicit un model.
Hotararea constituie titlu executoriu sau trebuie investita?