avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Procura la iesirea din tara?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Procura la iesirea din tara?

De ce politia de frontiera ne cere sa prezentam cand iesim din tara cu o masina a altei persoane o procura din care sa rezulte ca el este de acord? Nu am gasit nici in legislatia politiei de frontira asa ceva si nici in cea a vamii. Nu este un abuz oare?
Cel mai recent răspuns: ContSters102066 , utilizator 17:33, 25 Aprilie 2010
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura pentru fiul meu ca imi conduce masina VIOPAUN VIOPAUN Este obligatoriu procura pentru ca fiul meu sa imi conduca masina? (vezi toată discuția)
Pot circula in ue cu un autoturism care nu e pe numele meu? nicolae1986 nicolae1986 recent am cumparat un autotorism si vreau sa merg 2 saptamani in italia ,am voie legal sa trec in alt stat daca nu e pe numele meu?am act vanzare cumparare ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pentru parasirea tarii cu un autovehicul care nu imi apartine Cneazu Cneazu Buna ziua, As vrea sa stiu care sunt actele necesare pentru a putea parasi tara, (e vorba de o tara non UE) cu un autoturism care nu imi apartine? notarii ... (vezi toată discuția)