Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Procura la iesirea din tara?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Procura la iesirea din tara?

De ce politia de frontiera ne cere sa prezentam cand iesim din tara cu o masina a altei persoane o procura din care sa rezulte ca el este de acord? Nu am gasit nici in legislatia politiei de frontira asa ceva si nici in cea a vamii. Nu este un abuz oare?
~ Conținut șters la cerere ~