avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 187 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... ADMITERE MAGISTRATURA MARTIE 2011
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

ADMITERE MAGISTRATURA MARTIE 2011

Salutare celor cu note sub 7.00,
stiu ca va este foarte greu si ca acum va lingeti ranile, dar fruntea sus.
"NU MOR CAII CAND VOR CAINII":P

Eu am avut un soc emotional dupa examen...am plans 1 ora si eram hotarata sa nu mai incerc si a treia oara.Am gresit iar prosteste, nu m-am concentrat destul...efectiv nu stiu ce s-a intamplat cu mine, dar, acum nu mai are rost sa gasesc scuze.

Dar, am ajuns acasa, mi-am privit fetita si mi-am adus aminte pentru ce lupt.
Asa ca pana la 1decembrie nu pun mana pe nicio carte.
Dupa aceea de la capat!

Va astept pe toti sa reveniti in forta.
Si eu sunt foarte suparata pe mine si pe cei din jurul meu ca nu m-au sprijinit mai mult.
eu azi m-am enervat pe Timi - si acum imi pare rau - ca nu ma lasa deloc sa respir."mami" in sus, "mami" in jos.
Nici nu am avut timp sa-mi revin din febra examenului, ca azi m-am trezit la 6 si m-am dus la spital la socrul meu si am stat cu el pana la 13.E in stare f. grava:accidentul vascular i-a atins un vas de sange mediu si i-a afectat jumatate din creier...nu vorbeste, nu misca partea dreapta...si uneori nici nu ne recunoaste.
Exact ce-mi trebuia inainte de examen:copil neastamparat si o ruda in spital:((

Carmen, pofta vine mancand.ia o perioada de pauza, stai cu fetitele tale si de la 1 decembrie la loc pe baricade=D>

eu incerc din rasputeri sa nu ma mai gandesc...desi este inevitabil.
dar, sa ne gandim la sarbatori si la ce ne va aduce mosul.

in martie nu se va da dupa noile coduri, acestea intra in vigoare in cu 1 octombrie 2011, eventual Legea 177/2010

spor.
Va salut!
Si eu am dat si am picat ...
In programul meu legislativ scrie ca noile coduri intra in vigoare din iulie.
Incearca cineva si la INM in ianuarie?
camicris a scris:

.......in martie nu se va da dupa noile coduri, acestea intra in vigoare in cu 1 octombrie 2011, eventual Legea 177/2010.......
spor.


Eu cand am scris "coduri actualizate" ma refeream la cele actuale cu modificarile aduse de legea micii reforme.
salutare! INGROS SI EU RANDUL AICI...5.80 AM REUSIT, DAR NU SUNT F SUPARATA PE MINE...IN CONDITIIL IN CARE NU AM REUSIT SA TREC PRIN TOATA MATERIA, ASTA INSEMNAND CIVILUL NEGLIJAT...FRUNTEA SUS TUTUROR SI SA O LUAM DE LA CAPAMAI HOTARATI...EU ZIEM K FAC PAUZ
A PANA PE 15 IAN DAR DUPA CE AM CITIT CE ATI SCRIS VOI, MA MAI GANDESC...POATE NU E BUNA O PAUZA ASA MARE...
CIP, CE CODURI ZICEAI K TI/AI COMANDAT?
CARMEN, DUPA CE AI CITIT TU PENAL K MI S/A PARUT INTERESANTA CARTEA CAND AI MENTIOAT/O!
FRUNTEA SUS SI SA PRIVIM CU ENTUYIASM SPRE MARTIE CARE E FOOOOARTE APROAPE!
Ultima modificare: Luni, 22 Noiembrie 2010
cricri_mag, utilizator
Sper sa nu zica nimeni ca fac reclama dar astea mi-au atras atentia, cu atat mai mult cu cat cel de penal este asistat de Toader T.:
[ link extern ]
[ link extern ]

Alte discuții în legătură

Admitere magistratura 2011 ursuletz ursuletz Am auzit niste zvonuri ca ar fi posibila organizarea unui examen de admitere pentru cei cu vechime in luna mai. Chiar pe un topic al acestui forum am citit, ... (vezi toată discuția)
Admitere magistratura examen aproape reusit musty musty Salutare tuturor celor care urmaresc aceasta sectiune a forumului! Eu, unul, nu sunt un membru nici prea vechi si nici foarte activ... m-am concentrat mai ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2013: data examenului, bibliografie, spete, experiente Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Imi poate spune cineva daca pentru 2013 se va da examen de admitere in Barou din noul Cod Civil? Si daca da au aparut deja carti de civil? La drept ... (vezi toată discuția)