Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Cat de bine ne cunoastem intre noi?
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Cat de bine ne cunoastem intre noi?

Asaaa... haideti, ridicati labutza din fatza daca stiti:
a) trope_doi e Diana sau Dinu?
b) milika (1, 2, ...n) este acelasi coleg care-si sterge/redeschide contul cu o regularitate de ceasornic defect (bunicul avea un orologiu cu cuc care facea "cucu-cucu" cand te asteptai mai putin) sau e alta persoana?
c) Ce face u.b.i.k. cand (finaly) face cate ceva?
d) etc.
e) Alin Popescu ... chiar exista?
f) De ce nu are adutescu nici un status acum ?
g) cui ii este frica de Bau-Bau?
h) whatever
Bref: Ma astept ca postarile de pe acest topic sa se incadreze in tiparul urmator:
Intrebarea: U.B.I.K. prefera raspunsurile scurte?
Raspunsul: Nu.
:O
... adica ... scopul meu era/este sa punem si sa raspundem la intrebari despre noi ... sa ne cunoastem mai bine
Pa, v-am pupat!
Adalbert Gabriel Gazdovici, Avocat
La multi ani, Diana! La multi ani tuturor!
Am raspunsuri la ceva:
1.Intrebare: Scriem despre noi sau scriem despre altii? "un om obisnuit invata din propriile greseli, un om intelept invata si din greselile altora" - cred ca si despre noi, si despre altii :)
2. Intrebare: Ce se “spune” despre cei care isi scriu numele (sau nick_name-ul) cu litere cat mai mari (de tipar)? aici as zice: multe! pentru ca se poate interpreta si in sensul unui ego foarte puternic, si in sensul unor frustrari (de la psihologi citire).
3. cine este celalalt…? - adesea, cine vrem noi sa fie.
Un an nou fericit!
:coffee:
:kissing:
elena138, utilizator
Subiect: Cat de bine ne cunoastem intre noi?
:happy:

@u.b.i.k. sunteti tare dragutz cu acest titlu de subiect!
Unii oameni nu se cunosc, intre ei, nici dupa ce covietuiesc o viatza impreuna...in acelasi spatiu (sa nu-i spunem domiciliu conjugal) insa...ce sa zic, intrebarile dvs. sunt interesante.

@Alin Popescu...chiar exista? Cine stie?:):):):) Suna ca si cand ai intreba :"Exista Mos Craciun?"
Raspunsul ar trebui sa il gasim in statusul lui @Alin.:):):)
Am glumit, sper sa nu se supere, nimeni!
Nu il cunosc personal pe @Alin Popescu dar...exista.L-am vazut, doar, la petrecere.:)

Cu o parte din membrii acestei comunitati, "ne cunoastem din vedere", cu o alta parte, "de pe culoarele/salile Tribunalului", cu o mica, foarte mica parte sunt prietena si in viata de zi cu zi, prin natura profesiei si a hobyurilor comune (am colege doamne avocat care au studiat si ele psihologia si chiar se gandesc sa si profeseze...sau au familie/copii si am discutat despre copii, altor colege le place pictura, feng shui-ul, etc.).

La party am cunoscut, "de aproape"-cum s-ar zice, o parte dintre colegele moderatoare si, evident, echipa avocatnet, atat cat am reusit sa deslusesc ca/ce scria pe "ecusoane", si sa recunosc "din vedere unii membri ai acestei echipe"...pentru ca, din cauza "aglomeratiei", a muzicii si a timpului foarte scurt pe care l-am avut la dispozitie/alocat pentru petrecere, nu am "socializat"/"comunicat", atat cat mi-as fi dorit!

Cat de bine ne cunoastem?Ce sa raspund...inca explorez propria mea persoana, daramite...pe a celorlalti!

@u.b.i.k.=fan "partial" shakira?
Este ca si cand ai spune -nulitate "partiala" absoluta-...#-o ...so, ori este nulitate absoluta, ori nu! Combinatia aceea gen "sunca cu pepene"...poate fi interpretata, in traducere libera, un dans culinar "exotic".:):):) Sau...posibil sa ma insel.:">

@cermak gruianu

Unii oameni se cunosc chiar daca nu s-au vazut niciodata, nu credeti? :)
Dar cred ca nu acesta este subiectul. In schimb, mi-ar placea sa devina.
Gabriela Pintea a scris:

@cermak gruianu

Unii oameni se cunosc chiar daca nu s-au vazut niciodata, nu credeti? :)
Dar cred ca nu acesta este subiectul. In schimb, mi-ar placea sa devina.

Dovada cea mai buna este chiar comunitatea avocatnet.ro, nu?

:):):)
:kissing:
:hm:

Intrebare: Mi se pare sau nu prea dorim sa ne cunoastem? :confused: