Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Tevile ce traverseaza apartamentele
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Tevile ce traverseaza apartamentele

Tevile care traverseaza apartamentele celor ce nu mai sunt racordati la incalzirea centrala, nu incalca dreptul de proprietate? Este constitutional sa impui, chiar si printr-un act normativ, unui proprietar sa mentina in in spatiul sau privat tevi ce lui insusi nu ii folosesc la nimic, chiar ii "violeaza"X-( proprietatea. In plus, mai ii si pretinzi sa plateasca pentru ca acele tevi l-ar incalzi.
:offtopic:
In cazul blocurilor care nu beneficiaza de aplicarea originala a metodei repartizarii energiei termice in baza repartitoarelor, proprietarii mentionati mai sus, achita sume diferite....

Asa e viata...

Sper ca anul acesta sa scapam de beneficiile repartitoarelor, intrucat avem destul de multi proprietari nemultumiti de faptul ca platesc o valoare mult prea mare comparativ cu ceea ce intra pe teava: avand robinetul cu cap termostat la pozitia de mijloc (3) ajung sa achite 360 lei numai agentul termic...

Fericire...
eliasav, utilizator