Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TVA aferenta dobanzilor incepand cu 01.01.2007
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TVA aferenta dobanzilor incepand cu 01.01.2007

cum se aplica acest TVA, in cazul contractelor de vanzare cumparare pe credit, cu plata in rate? si care este data de la care se aplica acest TVA?
Intr-un final, in cursul anului 2010, dupa numeroase amenintari(cu titlu de "executari") trimise de TBI Credit IFN, am fost data in judecata de catre acestia pentru recuperarea datoriei fictive de 100 RON la care au adaugat penalizari de 1500 RON. Eu am aflat de proces abia in recurs, deoarece in prima instanta cererea TBI Credit a fost respinsa si, totusi, ei au facut recurs. La recurs am apelat la serviciile unui avocat pentru care totul a fost "floare la ureche" castigand la prima infatisare recursul.

Chiar si dupa ce am castigat, avand o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila, ei au continuat sa-mi trimita somatii prin care solicitau suma de 100 RON plus penalizari.
Acum am de gand sa-i dau eu in judecata pentru hartuire si daune morale.
Sper ca prin acest mesaj sa-i sprijin pe toti cei care sunt haituiti de TBI Credit pe nedrept.
iozefinab, utilizator