Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cum se citeste corect un apometru?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cum se citeste corect un apometru?

buna ziua! am o mare dilema ! cum se citeste corect un apometru?dc stie cineva cum il rog f.frumos sa-mi dea un raspuns ,si apoi o sa-i trimit toate datele despre apometru.multumesc mult :(:(
Buna ziua ma puteti lamuri si pe mn cu indexul de la apa rece 00164 iar acum 00199 cati mc sunt in total
Daca toate acele cifre au aceeasi culoare (neagra), atunci consumul dvs. este
199 - 164=35 mc. E cam mult pentru o luna, chiar cu o familie de 4 persoane, presupun ca e pentru o perioada mai lunga.

Sau, daca vreti altfel, pina la aceasta data ati consumat 199 de metri cubi, de la instalarea apometrului (cu aproximatie, e posibil ca initial sa fi avut macar o indicatie gen 00001, de la verificarea sa initiala).
latka, moderator