avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cum se citeste corect un apometru?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cum se citeste corect un apometru?

buna ziua! am o mare dilema ! cum se citeste corect un apometru?dc stie cineva cum il rog f.frumos sa-mi dea un raspuns ,si apoi o sa-i trimit toate datele despre apometru.multumesc mult :(:(
Buna ziua ma puteti lamuri si pe mn cu indexul de la apa rece 00164 iar acum 00199 cati mc sunt in total
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca toate acele cifre au aceeasi culoare (neagra), atunci consumul dvs. este
199 - 164=35 mc. E cam mult pentru o luna, chiar cu o familie de 4 persoane, presupun ca e pentru o perioada mai lunga.

Sau, daca vreti altfel, pina la aceasta data ati consumat 199 de metri cubi, de la instalarea apometrului (cu aproximatie, e posibil ca initial sa fi avut macar o indicatie gen 00001, de la verificarea sa initiala).
Ultima modificare: Vineri, 8 Mai 2020
latka, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citire contor apa Robby_na Robby_na buna ziua! as vrea sa stiu, explicit, cum se citeste contoarul la apa ( apometru 5 cifre, ex. 00789), pentru a evita discutiile in contradictoriu cu alte ... (vezi toată discuția)
Citire apometru Marius Lautaru Marius Lautaru Salutare, am o nelămurire în privința citirii unui apometru. Cum se citește corect.?? Exemplu 00019 m3. Defapt că-ți metrii cubi am? 1,9 m3 sau 19 ... (vezi toată discuția)
Intretinere garsoniera afisata in luna iulie 640 ron Egnar Egnar Buna ziua locuiesc cu chirie din februarie intr-un bloc in pantelimon ,in fiecare luna vine intretinerea 300 ron ,luna aceasta mai precis azi s-a afisat ... (vezi toată discuția)