Forum Discuţii juridice Executare silită cum pot ataca in instanta?
Discuție deschisă în Executare silită

cum pot ataca in instanta?

cum pot ataca o hotarare data de o judecatorie pentru incuviintare silita,deoarece a fost ceruta incuviintarea executarii silite la o alta judecatorie fata de unde am eu domiciliul???
am facut si asta,mai exact am trimis si bancii o adresa sa-mi comunice,mie,garant ipotecar,persoana fizica,cat mai am de plata si din ce se compune.....nici in ziua de astazi nu am primit un raspuns.....in schimb cer o valoare exorbitanta,prin publicatia de vanzare,.....nu au nici acte intocmite corect,conform regulilor privind executarea silita,...dar ca sa pot opri continuarea executarii instanta dispune o suma de 10% dintr-un debit inchipuit,debit dat de executorul bancar ,.....asa pur si simplu printr-o adresa,nici macar nu arata din ce se compune suma,....dar eu stiu,sunt dobanzi si penalitati,care nu trebuiau calculate deoarece Debitoarea a intrat in insolventa!!!