Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar penal pentru incalcarea art. 85, alin. (1) si ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar penal pentru incalcarea art. 85, alin. (1) si (2) Cod rutier

Am un dosar penal din data de 12/01/2012 pentru numere rosi expirate,mentionez ca am primit dovada fara drept de circulatie,pina in acest moment nu am facut cerere catre procurorul de caz pentru a-mi elibera dovada pentru a circula pina la solutionarea cazului.
As dori sa stiu ce pedeapsa ma paste,si daca am vreo sansa sa obtin dovada de la procuror pentru a circula.
Da nu am avut cazier niciodata,doar doream sa stiu daca o sa mai intimpin ceva probleme in momentul solicitari permisului de conducere de la politia rutiera,ceva prieteni mi-au spus ca politia are tot dreptul sa-mi retina permisul inca 90 de zile.
Chiar asa sa fie?????