Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... calcul penalitati intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

calcul penalitati intretinere

Buna ziua ! va rog daca doreste cineva sa posteze un programel excel , sau in alta forma privind calculul penalitatilor pentru apa rece si canal-meteorica .
Multumesc frumos ! adresa mail cerna_adi60@yahoo.com
Multumesc anticipat !
Multumesc frumos pentru raspuns!
inca o intrebare: in luna in care valoarea penalizarii depaseste valoarea sumei penalizate , se ia in calcul doar penalizare partiala ,pana la egalarea sumei penalizate, sau nu se mai ia in calcul penalizarea ?

Am accentuat acest lucru in mesajul trecut.
In luna in care din calcul rezulta o penalizare mai mare decat suma penalizata, penalizarea se limiteaza la valoarea sumei penalizate, nu poate fi mai mare, dar de luat in calcul se ia.