Forum Discuţii juridice Achiziţii publice exceptii ordonanta 34/2006
Discuție deschisă în Achiziţii publice

exceptii ordonanta 34/2006

Buna ziua. Institutie publica trebuie sa cazeze pe o perioada de mai lunga de timp un grup de persoane.Din cate stiu serviciile de cazare sunt exceptate de la ordonanta 34/2006? Va rog sa -mi spuneti daca se intocmeste un contract de prestari servicii (pentru cazarea grupului) cu o firma de servicii turistice (agentie turism) pe acest cpv 98341000-5 │Servicii de cazare, sau 55130000-0 │Alte servicii hoteliere -pot depasii cei 15.000 euro pe an?aceste coduri sunt bune, exceptate?
cazarea se face la o pensiune de 2 stele.
multumesc
Ramona24, utilizator
S-au modificat pragurile valorice prevazute la art. 57 alin (2) din OUG 34/2006. La art. 16 din OUG 34/2006 nu se face referire la contracte a caror valoare este mai mare sau egala cu 125.000 euro ci la acelea a caror valoare este mai mare sau egala cu cea prevazuta la art. 57 alin (2) din ordonanta.
ce cod cpv pot folosii in acest caz: un contract de inchiriere echipamente tehnice (clar si transportul lor) din sua.pretul ajunge pe la 7000 de usd. multumesc
servicii de închiriere echipamente scenotehnică: 34950000-1 Structuri portante;
:love1:multumesc
63510000-7 Servicii de agenţii de turism şi servicii conexe, este execptat de la oug.34/2006? se doreste achizitionarea de bilete de avion printr-o agentie de turism pentru o institutie publica....se poate merge pana la 15.000 euro sau pana la 130.000 cu achizitia directa...doar cu contract si oferte?multumescc:)