Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Conectare fara acord la conducta de gaz
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Conectare fara acord la conducta de gaz

Buna ziua! Vecinul de etaj si-a montat centrala termica de apartament. Nu s-a conectat direct la conducta comuna de gaz de pe casa scarii, a preferat sa se "intepe" in teava mea de gaz care duce la conducta comuna, evident fara sa-mi ceara acordul sau sa-mi plateasca. Vreau sa-l deconectez de la teava mea de gaz deoarece este un nesimtit. Va rog sa-mi precizati cum sa procedez. Multumesc anticipat.
Montati un robinet pe teava care este proprietatea dvs., imediat dupa coloana principala, inainte de contuarele dvs. si al vecinului. Cand nu aveti nevoie de gaz, inchideti robinetul. Este o rezolvare simpla si se motiveaza (daca intreaba cineva) prin intarirea sigurantei in exploatare :) Vad ca postarea este veche. Cum ati rezolvat in final?
Vladimir7, utilizator