Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din 29.07.2012?

1. Se vor prezenta la urne 50%+1 dintre alegatori?

2. Care va fi procentajul Pro si Contra demiterii presedintelui?
CCR va valida demiterea:training::thumbup:=D>=D>=D> pariez:giggle:
vedeti

Cifrele sondajelor publice

In tabelul de mai jos sunt prezentate pe scurt rezultatele principalelor sondaje facute publice in perioada campaniei electorale dedicate referendumului pentru demiterea presedintelui.

si care a fost influenta boicotului...

Proportiile Boicotului PDL+UDMR la Referendum = 20%

media rezultatelor de opinie realizate in saptamanile dinaintea referendumului:

62% din cetatenii cu drept de vot declarau ca se vor prezenta la referendum
67,75% doreau demiterea presedintelui Traian Basescu si vor vota DA la referendum
32,24% erau impotriva demiterii presedintelui Traian Basescu si vor vota NU la referendum

REFERENDUM 29 IULIE – EXISTAU SANSE REALE PENTRU VALIDARE
[ link extern ]

altfel, ce si cum, de unde sunt/ nu sunt aia, sustinatori/ nesustinatori care au fost/ n-au fost la vot sunt simple dorinte...

sau, poate, munca de partid.

ContSters257414, utilizator
CCR a amanat decizia de validare sau invalidare a referendumului pana pe 12.09.2012.
Judecatorii cer actualizarea listelor de alegatori, inainte sa se pronunte pe acest aspect.
Pentru mine e cat se poate de clar: Traian Basescu nu se va mai intoarce niciodata la Cotroceni"...sper sa nu ma insel, eu fiind unul dintre milioanele de romani care nu conteaza ca au votat DA!"

Ha-Ha-Ha =D>
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat
=D>=D>=D>CCR=D>=D> Singura seansa pt basescu este demisia ca altfel va deveni "puscariabil":giggle::giggle: sa vedem cu listele si atunci vom sti cine a condus Romania:slap: la revedere base:happy::tease:
Incerc un pronostic: va demisiona.
Orice om sanatos la cap ar face asta.