avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din 29.07.2012?

1. Se vor prezenta la urne 50%+1 dintre alegatori?

2. Care va fi procentajul Pro si Contra demiterii presedintelui?
Interventie moderator

Va rog frumos sa va pastrati argumentatia in limitele acceptabile pentru forum: nu e permisa caracterizarea niciunuia dintre personajele din epopeea referendumului in cuvinte care jignesc sau exprima desconsiderare.
S-a suspendat sedinta CCR. Aceasta se va relua maine. Pronosticurile privind rezultatul referendumului se pot efectua in continuare
:luck:
cred ca se va relua referendumul fara cvorum.....

cand a spus basescu ca "nu a castigat nici el si nici usl"...
Ultima modificare: Miercuri, 1 August 2012
Ioana Constantin, Contabil
Si eu cred ca se va relua . Asa e normal . Dar nu sunt foarte sigur de cvorum.
In opinia mea cvorum este total nedemocratic. Sunt convins ca daca ar fi eliminat atunci prezenta la vot ar creste considerabil. Decizia ar fi mult mai dreapta.
Ares_3 a scris:

Interventie moderator

Va rog frumos sa va pastrati argumentatia in limitele acceptabile pentru forum: nu e permisa caracterizarea niciunuia dintre personajele din epopeea referendumului in cuvinte care jignesc sau exprima desconsiderare.



Ok, imi cer scuze.

Alte discuții în legătură

Am votat sau nu la referendum 2012 freeanifer freeanifer Consider interesanta situatia fiecaruia. Eu de exemplu peste 15 minute ma duc sa votez. Invit pe cei care doresc sa spuna daca au votat sau nu vor vota sau ... (vezi toată discuția)
Referendum si cvorum ContSters257414 ContSters257414 cum credeti ca se impaca ([b]cum se justifica[/b]) decizia Curtii Constitutionale a Romaniei care a hotarat marti ca, pentru validarea scrutinului de ... (vezi toată discuția)
Proiect de hotãrâre prin care parlamentul sã constate cã bãsescu a fost demis de popor ContSters257414 ContSters257414 Senatorul PNL Ioan Ghişe va propune, luni, în plenul reunit al celor două Camere, un proiect de hotărâre a Parlamentului prin care să se ia act de ... (vezi toată discuția)