Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din 29.07.2012?

1. Se vor prezenta la urne 50%+1 dintre alegatori?

2. Care va fi procentajul Pro si Contra demiterii presedintelui?
Interventie moderator

Va rog frumos sa va pastrati argumentatia in limitele acceptabile pentru forum: nu e permisa caracterizarea niciunuia dintre personajele din epopeea referendumului in cuvinte care jignesc sau exprima desconsiderare.
S-a suspendat sedinta CCR. Aceasta se va relua maine. Pronosticurile privind rezultatul referendumului se pot efectua in continuare
:luck:
cred ca se va relua referendumul fara cvorum.....

cand a spus basescu ca "nu a castigat nici el si nici usl"...
Ioana Constantin, Contabil
Si eu cred ca se va relua . Asa e normal . Dar nu sunt foarte sigur de cvorum.
In opinia mea cvorum este total nedemocratic. Sunt convins ca daca ar fi eliminat atunci prezenta la vot ar creste considerabil. Decizia ar fi mult mai dreapta.
Ares_3 a scris:

Interventie moderator

Va rog frumos sa va pastrati argumentatia in limitele acceptabile pentru forum: nu e permisa caracterizarea niciunuia dintre personajele din epopeea referendumului in cuvinte care jignesc sau exprima desconsiderare.

Ok, imi cer scuze.