Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit fara ipoteca !
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit fara ipoteca !

In cazul creditului de nevoi personale se poate face executare silita pe proprietati ( casa, masina, etc ) daca in contract au fost specificate ca si garanti reala mobiliara asupra incasarilor prezente si viitoare si soldurile conturilor deschise la Bt pentru titularul creditului si codebitor, fara a se limita la venituri din salarii sau remuneratii de orice fel, venituri din cedarea folosintei bunurilor, drepturi de autor.
Uzulfruct viager si toate interdictiile de girare, grevare si instrainare au fost notate de ca catre persoanele care au facut donatia imobilului in favoarea mea adica ( parinti ) si s-au notat ei cu uzulfruct viager in CF pe numele lor. Prin urmare ar fi urmare se mai poate face executarea acelui imobil din moment ce exista toate aceste aspecte.