Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale VANZARE FIER VECHI
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

VANZARE FIER VECHI

Buna ziua

O firma de constructii care din demolarea unei cladiri rezulta fier vechi pe care vrea sa-l vanda ce cod caen trebuie sa aiba in actul constitutiv pentru a putea face acest lucru?
Multumesc
NICULIN a scris:

primesc deseuri de la perosane fizice. retin 16% impozit pe venit si 3% fd. mediu. acest fond mediu il virez eu . cei 16%impozit pe venit ii declar lunar si ii virez lunar sau trimestrial, tinand cont ca sunt microintreprindere .
ce documente de insotire a fierului trebuie sa am -aviz de expediere si factura
multumesc

avizul si formularul de incarcare-descarcare deseuri nepericuloase