Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Limita pe ora la contracte de prestari servicii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Limita pe ora la contracte de prestari servicii

Buna ziua.
Poate cineva sa imi spuna daca la contractele de prestari servicii este limita de 150 lei pe ora, sau nu?
Se plateste si sanatate, sau doar impozit?
Daca se plateste sanatate, o platim la Finante sau trebuie sa merg sa o platesc la Casa de Sanatate?
Va multumesc.
carmen01011958, moderator
Daca nu ati facut alte inregistrari intre timp, cu numar de ordine si data, nu vad de ce sa nu puteti inregistra acest contract.
La fisc nu stiu cum se va interpreta. Este posibil sa nu aveti probleme.
Daca aveti un contract individual de munca si alt contract de prestari servicii/ contract de colaborare/ contract pentru proprietate intelectuala, la un control din partea fiscului, se pot crea suspiciuni.