Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mita cu bani falsi
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mita cu bani falsi

Stie cineva daca exista infractiunea de dare de mita, daca banii oferiti sunt falsi? Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
singurul folos pe care il are acest mituitor este de a intriga la maxim pe cel mituit si respectiv de a nu rezolva nimic. Este drept ca nici mituitorul nu se poate plange nicaieri, nici mituitul
Spun acest lucru daca este vorba doar de tepuit pe cineva care ar merita-o, legal nu este
ambii o sa-si linga ranile nervoase
dogarudobra, utilizator
din cate stiu eu si unul si celalalt raspunde in fata legii
dogarudobra, utilizator