avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mita cu bani falsi
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mita cu bani falsi

Stie cineva daca exista infractiunea de dare de mita, daca banii oferiti sunt falsi? Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
singurul folos pe care il are acest mituitor este de a intriga la maxim pe cel mituit si respectiv de a nu rezolva nimic. Este drept ca nici mituitorul nu se poate plange nicaieri, nici mituitul
Spun acest lucru daca este vorba doar de tepuit pe cineva care ar merita-o, legal nu este
ambii o sa-si linga ranile nervoase
Ultima modificare: Miercuri, 28 August 2013
dogarudobra, utilizator
din cate stiu eu si unul si celalalt raspunde in fata legii
Ultima modificare: Miercuri, 28 August 2013
dogarudobra, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un sfat anamariacelik anamariacelik paote cineva sa-mi spuna o cale de arecupera o suma data unei persoane pentru un serviciu neefectuat? mai explicit: o anume persoana angajata la pompieri s-a ... (vezi toată discuția)
Art.255 din codul penal fodor florian fodor florian am primit o citatie de la parchetul de pe linga tribunalul bucuresti in care sunt anuntat ca sa ma prezint pentru a fii audiat in calitate de faptuitor in ... (vezi toată discuția)
Coruptie anamariaana anamariaana care este, dupa parerea voastra, diferenta intre dare de mita si luare de mita (nu definitia lor din C.P.) ? (vezi toată discuția)