avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere Magistratura 2014
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere Magistratura 2014

am creat acest grup tocmai pentru a separa pe cei care dau direct pe post cu cei care dau la INM.
Cred ca ne ajuta pe toti o asemenea diferentiere, concursurile fiind diferite.
bm2 a scris:

IM12 a scris:

am creat acest grup tocmai pentru a separa pe cei care dau direct pe post cu cei care dau la INM.
Cred ca ne ajuta pe toti o asemenea diferentiere, concursurile fiind diferite.


Am si eu o intrebare cam cat de greu este examenul de intrare in magisratura comparat cu o facultate buna de stat daca ai reusit sa o termini cu 9 si sa fii bugetar poate fii considerat usor examenul.


Nu cred ca exista vreun actual magistrat care sa considere ca a promovat usor concursul de admitere in magistratura. Este extrem de greu, dar nu imposibil.
cei de pe forumul inm sunt la pagina 592 ... ;) Haideti si noi sa punem burta pe carte si pe ...discutii ;)
Ultima modificare: Duminică, 20 Octombrie 2013
saandyf, utilizator
saandyf a scris:

cei de pe forumul inm sunt la pagina 592 ... ;) Haideti si noi sa punem burta pe carte si pe ...discutii ;)

...te asteptam pe topicul nostru:)....pana se pune in miscare acesta....Mai sunt oricum dintre cei care vor sustine direct pe post si dezbat impreuna cu noi pe inm - 2 ani....
Este destul de greu de luat, in primul rand trebuie aspiratie - adica sa iti doresti mult de tot si sa-ti canalizezi energia, aproape toata energia de care dispui spre asa ceva, apoi trebuie multa transpiratie - adica munca si iar munca si renuntarea la orice timp liber, televizor sau concedii si apoi cred ca iti trebuie si un strop de inspiratie - adica putin noroc de partea ta. Eu am invatat timp de trei ani, am inceput in 2010 si am reusit doar in august 2013. Cel putin sper ca am reusit, mai am psihologicul, medicalul si buna reputatie. Daca va pot ajuta cu ceva, intrebati-ma, aici sau pe e-mail la ribana_toporan@yahoo.com. Mult spor la invatat!
MayeMaya a scris:

saandyf a scris:

cei de pe forumul inm sunt la pagina 592 ... ;) Haideti si noi sa punem burta pe carte si pe ...discutii ;)

...te asteptam pe topicul nostru:)....pana se pune in miscare acesta....Mai sunt oricum dintre cei care vor sustine direct pe post si dezbat impreuna cu noi pe inm - 2 ani....



Multumesc. Deocamdata citesc discutiile voastre, sunt pe la pagina 200 :) Apoi voi participa si eu activ. ;)

Alte discuții în legătură

Admitere magistratura ianuarie 2013 gabonne8107 gabonne8107 Oare se mai sustine o sesiune pentru cei cu vechime 5 ani in cursul lunii februarie 2013, dupa cum tot circula zvonuri? (vezi toată discuția)
Inm 2015...admitere!!! madalinaflo madalinaflo Desi poate unii or sa spuna ca este prea devreme,eu cred ca timpul ramas pana la admiterea din 2015 este suficient sa punem impreuna bazele unui examen reusit ... (vezi toată discuția)
Admitere magistraturã august 2013 clara_vidori clara_vidori Si o luam de la inceput ... Mai e ceva timp, dar nu prea mult. Asa ca prima intrebare e: Dupa ce sa invatam? (vezi toată discuția)