Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... hartuire sexuala in spania
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

hartuire sexuala in spania

va salut si va multumesc ca ati deschis topicul meu. Sotia mea a lucrat in Spania la capsuni in perioada 2003-2005, acolo a fost abordata de patron care i-a placut de ea, a promovat-o, afacut-o asistenta lui, si a incercat s-o impresioneze prin gesturi si atentii pana cand ea a inceput sa-l indrageasca, apoi a iinitiat cu ea apropieri fizice si chiar o tentativa de abordare sexuala, sotia mea nu a refuzat si probabil ca sunt motive amerstecate: singuratate, criza afectiva, dorinta de a nu iesi din gratiile sefului, si chiar sentimente de de simpatie la adresa acelui barbat, pana la urma relatia s-a stins din pricina retragerii sotiei mele care s-a simtit folosita Eu sotul, am aflat abea in 2009 si ma simt lezat, pot face ceva ca sa-l pedepsesc pe acel barbat?
am vorbit cu un avocat, dar o eventuala actiune trebuie deschisa in spania, cu un avocat care cunoste acea legislatie, am abservat parerea d-voastra si a colegilor d-voastra de breasla si m-am resemnat cu ideea ca o actiune are sanse mici de izbanda, dar nu-mi vine sa las lucrurile asa, o razbunare simt ca trebuie sa am, chiar daca ma rezum si numai la un pumn in fata ticalosului, pe care mai intai trebuie sa-l gasesc, deci i-mi va trebui si un dedectiv care sa-mi dea macar adresa lui, speram sa obtin niste informatii utile pe acest forum cu ar fi: 1. ce pedeapsa risc pentru diverse forme de razbunare, 2. un dedectiv care sa mi-l gasesca pe nemernic plecand de la firma la care e patron. sotia regreta intamplarea si este cu totul de partea mea, nu crede nici ea prea mult in demersurile mele dar i se pare ca ma ajuta sa trec mai usor peste niste momente dificile si intelege ca nu pot sa stau cu mainile-n san.
Domnule , deja aveti o atitudine agresiva .Daca legea penala spanioala va permite sa actionati , e in regula , dvs puteti dispune de actiunile dvs .
Vi s-au dat sfaturi pertinente , insa , dvs , in aceste momente de suparare , pare ca nu vreti sa le auziti....

Ce v-ar ajuta pe dvs este o discutie cu sotia , o discutie onesta , in care sa decideti impreuna daca va exista vreun viitor comun !

CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
costehard a scris:

5. Acest barbat a hartuit-o cu gesturi si atentii .

...ce nemernic dom`le, ce nemernic!!!X-(X-(X-(

Va dau un sfat.. daca aveti chef de nervi consumati de pomana si bani de aruncat cautati un avocat in Spania care sa se ocupe de afacere...
Cu siguranta ca veti pe unul care e dispus sa va ia banii... fara sa fac nimic.. pentru ca juridic nu este nimic de facut!

Alternativa este sa uitati totul!
Ah da.. mai exsita alternativa amintita de dvs: sa-i dati cativa pumni peste nas...
Daca vreit sa aveti probleme, incercati si alternativa asta... poate cat timp dvs veti fi inchisoare sotia va fi din nou hartuita de vatamat!
ContSters56778, utilizator
N-am ce sa mai raspund, Apreciez si va multumesc pentru toate mesajele, intr-adevar pertinente, (JH, ai grija cu ironia... nu-mi arde de glume), Voi ramane cu sotia, dar cu entuziasmul foarte zdruncinat, stiu ca e o greseala sa ma razbun, dar asa simt acum, Va doresc tuturor numai bine.