avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... hartuire sexuala in spania
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

hartuire sexuala in spania

va salut si va multumesc ca ati deschis topicul meu. Sotia mea a lucrat in Spania la capsuni in perioada 2003-2005, acolo a fost abordata de patron care i-a placut de ea, a promovat-o, afacut-o asistenta lui, si a incercat s-o impresioneze prin gesturi si atentii pana cand ea a inceput sa-l indrageasca, apoi a iinitiat cu ea apropieri fizice si chiar o tentativa de abordare sexuala, sotia mea nu a refuzat si probabil ca sunt motive amerstecate: singuratate, criza afectiva, dorinta de a nu iesi din gratiile sefului, si chiar sentimente de de simpatie la adresa acelui barbat, pana la urma relatia s-a stins din pricina retragerii sotiei mele care s-a simtit folosita Eu sotul, am aflat abea in 2009 si ma simt lezat, pot face ceva ca sa-l pedepsesc pe acel barbat?
am vorbit cu un avocat, dar o eventuala actiune trebuie deschisa in spania, cu un avocat care cunoste acea legislatie, am abservat parerea d-voastra si a colegilor d-voastra de breasla si m-am resemnat cu ideea ca o actiune are sanse mici de izbanda, dar nu-mi vine sa las lucrurile asa, o razbunare simt ca trebuie sa am, chiar daca ma rezum si numai la un pumn in fata ticalosului, pe care mai intai trebuie sa-l gasesc, deci i-mi va trebui si un dedectiv care sa-mi dea macar adresa lui, speram sa obtin niste informatii utile pe acest forum cu ar fi: 1. ce pedeapsa risc pentru diverse forme de razbunare, 2. un dedectiv care sa mi-l gasesca pe nemernic plecand de la firma la care e patron. sotia regreta intamplarea si este cu totul de partea mea, nu crede nici ea prea mult in demersurile mele dar i se pare ca ma ajuta sa trec mai usor peste niste momente dificile si intelege ca nu pot sa stau cu mainile-n san.
Domnule , deja aveti o atitudine agresiva .Daca legea penala spanioala va permite sa actionati , e in regula , dvs puteti dispune de actiunile dvs .
Vi s-au dat sfaturi pertinente , insa , dvs , in aceste momente de suparare , pare ca nu vreti sa le auziti....

Ce v-ar ajuta pe dvs este o discutie cu sotia , o discutie onesta , in care sa decideti impreuna daca va exista vreun viitor comun !

Ultima modificare: Miercuri, 6 Mai 2009
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
costehard a scris:

5. Acest barbat a hartuit-o cu gesturi si atentii .



...ce nemernic dom`le, ce nemernic!!!X-(X-(X-(

Va dau un sfat.. daca aveti chef de nervi consumati de pomana si bani de aruncat cautati un avocat in Spania care sa se ocupe de afacere...
Cu siguranta ca veti pe unul care e dispus sa va ia banii... fara sa fac nimic.. pentru ca juridic nu este nimic de facut!

Alternativa este sa uitati totul!
Ah da.. mai exsita alternativa amintita de dvs: sa-i dati cativa pumni peste nas...
Daca vreit sa aveti probleme, incercati si alternativa asta... poate cat timp dvs veti fi inchisoare sotia va fi din nou hartuita de vatamat!
Ultima modificare: Joi, 7 Mai 2009
ContSters56778, utilizator
N-am ce sa mai raspund, Apreciez si va multumesc pentru toate mesajele, intr-adevar pertinente, (JH, ai grija cu ironia... nu-mi arde de glume), Voi ramane cu sotia, dar cu entuziasmul foarte zdruncinat, stiu ca e o greseala sa ma razbun, dar asa simt acum, Va doresc tuturor numai bine.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adulter, coruptie de minori? adelina2008 adelina2008 Unchiul meu, care este casatorit si are varsta de 50 de ani, a intretinut relatii sexuale cu o minora de 15 ani. Daca minora a fost de acord, unchiul meu poate ... (vezi toată discuția)
Are dreptate patronul marianelena marianelena pentru ca la sotie la serviciu aceasta este discriminata direct ,exercitand o presiune morala enorma pt. asi da demisia ,astazi am telefonat la servicii la ... (vezi toată discuția)
Sexul si divortul rickylaura rickylaura Un prieten a divortat de curind dupa o casnicie de 8 ani cu 2 copii. Sotia a divortat pentru ca: el statea prea mult la calculator, nu o ajuta in casa, vorbea ... (vezi toată discuția)