Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Onorariu avocat in procesul penal
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Onorariu avocat in procesul penal

care este onorariul maxim , solicitat de catre un avocat , care reprezinta un inculpat in instanta de fond ? va rog ( nu stiu daca m-am facut înteles )
rupa a scris:

care nu are posibilitatea de a alege un avocat cu NOTORIETATE ,

ce inseamna asta?!?!?!
care are faima , care este cunoscut , care are un nume , care are o reputatie . ASTA INSEAMNA NOTORIETATE
hm... si cam in ce ar trebui sa se constituie acea " reputatie, faima, nume" ???

am avut impresia ca nu stiti ce inseamna cuvîntul - notorietate -si eu v-am raspuns la intrbare , daca am gresit , i-mi cer SCUZE !!!!!! Întrebarea, in ce ar trbuii sa se constituie aceasta notorietate , mi se pare retorica ! oricum multumesc pentru participarea la acest dialog .
Un vechi proverb romanesc spune asa: "La pomul laudat, sa nu te duci cu sacul" .