avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Onorariu avocat in procesul penal
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Onorariu avocat in procesul penal

care este onorariul maxim , solicitat de catre un avocat , care reprezinta un inculpat in instanta de fond ? va rog ( nu stiu daca m-am facut înteles )
Cel mai recent răspuns: Postagermana , utilizator 13:45, 13 Martie 2019
rupa a scris:

care nu are posibilitatea de a alege un avocat cu NOTORIETATE ,



ce inseamna asta?!?!?!
care are faima , care este cunoscut , care are un nume , care are o reputatie . ASTA INSEAMNA NOTORIETATE
hm... si cam in ce ar trebui sa se constituie acea " reputatie, faima, nume" ???

am avut impresia ca nu stiti ce inseamna cuvîntul - notorietate -si eu v-am raspuns la intrbare , daca am gresit , i-mi cer SCUZE !!!!!! Întrebarea, in ce ar trbuii sa se constituie aceasta notorietate , mi se pare retorica ! oricum multumesc pentru participarea la acest dialog .
Un vechi proverb romanesc spune asa: "La pomul laudat, sa nu te duci cu sacul" .

Alte discuții în legătură

Plata lilicrin lilicrin Cu cat este normal sa platesti un avocat si cand ar trebui sa se efectueze plata? (vezi toată discuția)
Onorarii avocatiale anonim anonim Buna ziua! Care sunt limitele minime-maxime ale onorariilor solicitate de avocat pentru o consultanta pe dreptul familiei? Nu este ceva legat de un dosar ... (vezi toată discuția)
Avocat - onorariu pentru partaj mostenire viorel77 viorel77 Care este valoarea unui onorariu pentru partaj mostenire? Cum se calculeaza? (vezi toată discuția)