Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Suprafata desfasurata si construita la sol
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Suprafata desfasurata si construita la sol

1. Suprafata construita desfasurata este supraf. utila plus cota indiviza sau supraf. totala plus cota indiviza?

2. Care este suprafata construita la sol?

3. Pentru inscrierea unui apartament la directia taxe si impozite trebuie depuse doua declaratii de impunere, una ptr sot si inca una ptr sotie?
Deci in loc de 75,81 mp , va pun sa platiti pentru 84,154 mp ? Balconul e acoperit sau nu ? E inchis sau nu?