Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... TEST PATERNITATE
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

TEST PATERNITATE

Buna ziua,

Urmeaza sa divortez la insistentele sotului meu care are o alta relatie. Doreste divort notarial. Dupa trei saptamani de negocieri dure am ajuns la o intelegere privind conditiile de divort. Avem doua fetite, cea mica avand 10 luni si despre care amanta afirma public ca nu este copilul lui. In cercurile indepartate familiei noastre se pare ca a facut si el aceeasi afirmatie. Este o chestiune care ma deranjeaza si nu pot lasa sa planeze astfel de suspiciuni asupra mea, suspiciuni ce pot sa afecteze fetita cand va creste. De aceea, ma intereseaza in ce mod il pot obliga sa faca test de paternitate, pe care sa-l plateasca, iar apoi sa cer daune simbolice amandurora pentru afirmatii denigratoare.

Multumesc.
Incet, incet, am inceput sa ma adun. Miercuri am depus cererea de divort si nu am cazut in deznadejde asa cum imi era teama ca se va intampla. Doare si sigur va mai durea mult timp de acum inainte. Dar da, eu am copiii, el nu are decat iluzii. Mai departe...nu stim ce ne-a randuit Dumnezeu. Trebuie sa cred ca voi fi bine.
Multumesc pentru toate gandurile dumneavoastra bune.
AlinaCa, utilizator