Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzarea unui teren fara iesirea din indiviziune?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzarea unui teren fara iesirea din indiviziune?

Buna ziua,
In cazul a doi mostenitori ,se poate face instrainarea unui teren prin vanzare doar cu aceeptul celuilat mostenitor ,fara a face iesirea din indiviziune?
Mentionez ca terenurile deja sunt impartite si date in folosinta de ani de zile,dar nu am facut iesirea din indiviziune.
Va multumesc!
As vrea sa cumpar un teren de la doi proprietari, dar e necesar sa fac doua cvc din diverse motive. Intrebarea mea este daca ma incurca cu ceva ca o sa am 2 cvc pe acel teren? Va multumesc.
BulgaruP, utilizator