Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Termen de raspuns 30 de zile, ce se poate face dupa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Termen de raspuns 30 de zile, ce se poate face dupa (asociatie de locatari)

Buna ziua tuturor,
inainte de a pune intrebare o mica explicatie a problemei.
*locuind la ultimul etaj si avand probleme recurente cu izolatia m-am hotarat sa refac izolatia pe bloc (cam jumatate de bloc...din mai multe cauze...).
fiindca vrea sa recuperez macar jumatate din banii chaltuiti am depus la asociatia de locatari o cere (multumesc acestui site) prin care cer sa se ia masuri pentru a repara izolatia conform legii...

problema este ca au trecut cele 30 de zile de la luarea la cunostina de catre presedintele asociatiei si nu am primit nici un raspuns.
Vrand sa fac o teaba cat mai buna, am apelat la o firma care sa-mi garanteze izolatia macare 10 ani si sunt dispus sa platesc eu diferenta intre ce ar putea gasi asociatia ca firma sa repare pe terasa blocului si suma pe care o voi plati.

intrebarea mea este : in cazul in care asociatia de locatari nu va mai fii de acord sa plateasca (sa fie impartita suma pe ansamblul locatarilor blocului) acesti bani, sunt in masura sa apelez la justitie si sa pot avea castig de cauza?

va multumesc din avans pentru timplu acordat.
sandu.

Va multumesc pentru raspunsuri.
Adriantot, moderator