avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... metri cubi de apa adaugati ca penalitati
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

metri cubi de apa adaugati ca penalitati

de un an nu am mai platit intretinerea,dar ma trezesc in fiecare luna cu 20metri cubi de apa in plus sub forma de penalitati pe langa penalitatile aferente.este legal asa ceva?pot sa i dau in judecata?ce act sa le cer ,prin care sa dovedeasca ca au voie sa puna in plus metri cubi de apa ?
Cel mai recent răspuns: 123321123 , utilizator 08:42, 19 Octombrie 2009
a ti si tranttito cu raspunsul
Se face un abuz ,si tot pagubitul sa plateasca ..siinca si penalizari? Se recomanda un consum mediu pausal tocmai pt a nu aparea probleme pe urma.Cine a furat diferenta de apa au fost aproape 20mc lunar?

Adresativa instantei,si obligati conducerea asociatiei sa plateasca daune si pagubele produse dvs.
Ultima modificare: Vineri, 31 Iulie 2009
proprietaru, utilizator
-depinde de ce a hotarit adunarea generala
-daca nu ati dus indecsii debitmetrului se poate considera ca ati platit apa la pausal in aceasta perioada
-ati contestat lista de plata in termenul legal?
@123321123
Problema e transata din vara....daca va uitati la data ultimelor postari :)
@elga 50
subliniam doar faptul ca lista de plata nu a fost contestata...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pausal explicatii Tonyde Tonyde Buna ziua, As dori cateva lamuriri in legatura cu ce inseamna pausal. Administratorul asociatiei are o fisa in care trece indicii apometrelor pentru ... (vezi toată discuția)
Index apa calda Sofia91 Sofia91 Buna ziua, La noi in bloc exista apometre. Fiecare proprietar trimite index-ul. Bun. Ideea este ca eu in luna iulie am uitat sa trimit index-ul si probabil ... (vezi toată discuția)
Pausal, pausal da' sa stim si noi! Richiu Richiu Buna ziua O sa intru direct in subiect, incercand sa fiu cat mai succint si clar. Mai ales ca subiectul a mai fost dezbatut aici (citesc pe acest forum de ... (vezi toată discuția)