Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... metri cubi de apa adaugati ca penalitati
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

metri cubi de apa adaugati ca penalitati

de un an nu am mai platit intretinerea,dar ma trezesc in fiecare luna cu 20metri cubi de apa in plus sub forma de penalitati pe langa penalitatile aferente.este legal asa ceva?pot sa i dau in judecata?ce act sa le cer ,prin care sa dovedeasca ca au voie sa puna in plus metri cubi de apa ?
a ti si tranttito cu raspunsul
Se face un abuz ,si tot pagubitul sa plateasca ..siinca si penalizari? Se recomanda un consum mediu pausal tocmai pt a nu aparea probleme pe urma.Cine a furat diferenta de apa au fost aproape 20mc lunar?

Adresativa instantei,si obligati conducerea asociatiei sa plateasca daune si pagubele produse dvs.
proprietaru, utilizator
-depinde de ce a hotarit adunarea generala
-daca nu ati dus indecsii debitmetrului se poate considera ca ati platit apa la pausal in aceasta perioada
-ati contestat lista de plata in termenul legal?
@123321123
Problema e transata din vara....daca va uitati la data ultimelor postari :)
@elga 50
subliniam doar faptul ca lista de plata nu a fost contestata...