Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Informare repartizare cheltuieli privind comisionul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Informare repartizare cheltuieli privind comisionul bancar

Doresc să aflu cum este legal să se repartizeze cheltuielile privind comisionul bancar pe cota parte indiviză sau pe numărul de persoane.
pana la urma fiecare isi face o lege proprie.
Comisionul bancar se repartizeaza dupa cota parte indiviza; este o cheltuiala administrativa.
Cunosc un bloc unde toti platesc la banca: aici cred ca nu exista obiectii.
Acolo unde doar cativa locatari platesc prin banca, se aplica legea blocului.
Sunt unii care "pedepsec" pe cei care folosesc banca si le pun comisioanele strict pe apartament.
Altii suprta toti acel comision.
Argument: cel care plateste prn banca ar putea cere scutire de la plata filei de chitanta pe care o economiseste precum si de la plata casierului. Pai e bine asa?

Pana la urma, in aceasta speta, fiecare bloc cu mentalitatea sa !