Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act de vanzare -cumparare poate fi atacat?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act de vanzare -cumparare poate fi atacat?

Buna seara,

Am o intrebare. Parinti mei vor sa-mi faca acte pe apartamentul in care locuiesc. Intrebarea este : Ce contract trebuie sa fac , ca fratii mei sa nu il poata ataca?

Va multumesc !
~ Conținut șters la cerere ~
Ce anume nu ați știut?
Da, se împarte jumate jumate.
Dacă se "sparge", se sparge și pentru dvs. Adică nici dvs nu ati mai avea nimic.
După moartea părinților, am aflat ca jumate din ce deținea părinți, ia făcut act de vânzare la un frate, care este în partaj cu soția Noi ceilalți membri (7 frați)putem ataca acest contract Menționez că tatăl nostru era foarte bolnav având ambele picioare amputate, iar după încheierea acelui act la 6 luni a decedat Ce putem face pentru a ataca acest lucru Ținând cont ca nu este nici o dovadă care săi fi plătit suma scrisa în contract