Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere

Se poate concedia o persoana in urma evaluarii performantelor profesionale individuale referitor la activitatea desfasurata in anul 2016 desfasurata in alt mod fata de cum prevede legea (O.M.S. 1229/2011)
Aceasta evaluare consta in acordarea de note de la 1 la 5 de catre seful de compartiment in urma analizarii activitatii din anul 2016 comform atributiilor din fisa postului .
Evaluarea s-a facut prin test scris inopinant la ora 14 acordat doar anumitor personae si fara sa fie anuntat data si bibliografia
Exista optiunea in REVISAL de anulare a incetarii c.i.m.