Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum se citeste corect acest tip de apometru ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum se citeste corect acest tip de apometru ?

Buna ziua !
Doresc sa stiu cum sa citeste mai exact acest tip de apometru .

[ link extern ]

Pe apometru este indexul : 00038
Ultima cifra este zecimala ? Se ia in considerare sau nu ?
Sunt 38 metri cubi ? sau 3 metri cubi si 800 de litri ?
Apometrul a fost montat cu putin timp inainte sa fie pusa in functiune reteaua de apa , aceasta este in functiune cam de o luna de zile, inca se fac lucrari la aceasta retea avand in vedere ca exista si intreruperi de furnizare a apei in aceasta perioada .. Iar apa nu a fost folosita decat pentru udarea gradinii , mai exact de maxim 5 ori si nu a fost folosita cantitatea de 38 mc, avand in vedere ca nu este o gradina foarte mare si nu sa udat in exces .
Sandu111, utilizator
Bună ziua dacă se schimba apometre le cele vechi cu unele noi, ca de exemplu cu unele prin unda radio, noi mai plătim pierderi la apa. Și dacă da....? De ce...?