Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cenzor asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cenzor asociatie de proprietari

O persoana cu studii superioare economice,nefiind membru CECAR,paote sa indeplineasca functia de cenzor,in cazul in care nu locuieste in aceea asociatie?
@ynocentta
Accesul la profesia de expert contabil este conditionat de sustinerea unui examen la CECCAR, despre societati comerciale membre CECCAR nu mai este cazul sa vorbim, raman persoanele cu studii superioare economice si experienta de 5 ani in domeniul financiar-contabil, acestea sub ce forma pot presta servicii de cenzorat?Nu cumva trebuie sa fie PFA,II, SRL ?Nu cumva iar ajungem la CECCAR?
va multumesc
persoanele cu studii superioare economice si experienta de 5 ani in domeniul financiar-contabil pot fi angajate cu contract de mandat, sau chiar contract de munca.
Dr.Virgil Dan Amza, Evaluator