Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietarul fondului aservit a pus gazon pe jumătate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietarul fondului aservit a pus gazon pe jumătate din suprafața servituții de trecere. Îmi poate face plângere penală pentru distrugere dacă trec cu mașina peste gazon?

Proprietarul fondului aservit,a pus gazon pe jumatate din suprafata servitutii de trecere constituita in favoarea noastra.A facut asta ca sa nu ajungem la proprietate cu masina.
Daca trec cu masina peste gazonul lui ,imi poate face plangere penala pentru distrugere?
Mentionez ca servitutea este de 3,45m cu lungimea de 48 msi este prin conventie notariala.Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Manuela Rășină, administrator
Pai si accesul in acest moment pe unde il aveti?