Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Soțul are o problemă psihică, e maniaco-depresiv. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Soțul are o problemă psihică, e maniaco-depresiv. Poate fi acest fapt motiv de divorț?

Soțul are o problemă psihică (maniaco-depresiv) Poate fi aceasta motiv de divorț?
Manuela Rășină, administrator
trebuia sa fi chemat si salvarea, il duceau la spital si acolo la triaj se decidea daca il interneaza sau nu.
E adevarat ca acuma e mai greu sa internezi nevoluntar pe cineva.
Pai nu a vrut politia sa cheme salvarea peste vointa lui,de parca el stia ce face.Acum nu si aminteste nimic.Dar putea omorî pe cineva.Ce legi avem în țara asta.L au crezut pe el în loc să mă creadă pe mine.După ei puteam să răman în casă cu un minor cu el care nu mai gandea

gi-jane2, moderator
apasati pe raspunde, nu pe citeaza.
Dvs trebuia sa fi chemat salvarea, asta ziceam, nu politia.
Eu stiam asa: daca face scandal si este violent cu dvs. chemati Politia iar dupa constatatea situatiei de catre politisti, acestia erau in masura sa dispuna internarea lui la psihiatrie, iar dvs. depuneati plangere la Politie impotriva lui.Daca chemati dvs. Salvarea nu rezolvati mare lucru, nu il poate interna impotriva vointei lui.
Dna moderator de pe telefonul mobil sau tableta nu se mai poate folosi butonul răspunde.Am sesizat acest aspect și nu a răspuns nici un admin.

gi-jane2 a scris:

apasati pe raspunde, nu pe citeaza.
Dvs trebuia sa fi chemat salvarea, asta ziceam, nu politia.