Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcool in sange 2,02
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcool in sange 2,02

prima intalnire cu legea , am fost prins stationat , fara accident , fara victime, dosar penal. Ce variante de pedeapsa sa ma astept? mentionez ca depun la dosar caracterizari, contracte de munca, certificat nastere copil, certificat casatorie .
eu am avut mai mult alcolemia si dupa 2,5 ani cit a durat ancheta si judecarea cazului am luat 9 luni cu suspendare,munca in folosul comunitatii,doi ani supraveghere etc,,,,carnet anulat,ce nu inteleg daca erai stationat ce treaba au avut cu dta?,erai cu motorul pornit ?ca daca erai cu motorul pornit tot asa te incadreaza la legea 336,si apropo de caracterizari,acte medicale nu prea tin contul ca este alcolemia mare,eu am facut recurs pentru ca am avut un avocat mai timpit ca mine care zicea ca o sa iau cu aminarea pedepsei,am avut noroc ca nu a facut si procurorul recurs ca i-mi dadea cu executare.Atentie mare ca nu-i de gluma luati un av, care sa aiba cit de cit experienta in cazurile astea.daca prima proba este mai mare de la recoltare sa nu faceti recalcularea alcolemiei ca va gaseste mai mult,asa am patit eu.Va doresc bafta .