avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna . Am tot căutat lege și nu găsesc . As dori sa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna . Am tot căutat lege și nu găsesc . As dori sa știu ...

Buna . Am tot căutat lege și nu găsesc . As dori sa știu de la ce vârsta se trec copiii la cheltuiala la bloc ? Nasc curând și doresc sa știu dacă se trece la numărul de persoane la scara blocului . Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 11:37, 23 Aprilie 2021
Eu ma refeream în mod special la blocurile contorizate individual.
Referitor la gunoi unii fac mai mult și altii mai puțin.
Este relativa chestiunea și este mai bine sa se stabilească prin lege.
Mai nedrept era dacă era la.cheremul asociației de proprietari o asemenea problema.
Nu este nimic neconstituțional.
Ultima modificare: Vineri, 23 Aprilie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire copil sub 3 ani la intretinere - legea nr. 196/2018 Crispy2014 Crispy2014 Buna ziua. Stie cineva daca legea noua 196/2018 care abroga legea Legea nr. 230/2007(actualizata in 2017) mai prevede scutirea de la intretinere a copiilor ... (vezi toată discuția)
Scutire de la plata intretinerii a copiilor cu varsta pana in 3 ani migaste migaste S-a publicat in Monitorul Oficial Legea 67/2017; prin aceasta se introduce un alineat la art. 47 din Legea 230/2077 a asociatiilor de proprietari, alineat prin ... (vezi toată discuția)
Intretinere bloc Bubbles2017 Bubbles2017 Buna ziua ! As dori sa stiu ,de la ce varsta se pun copii la intretinerea de la bloc ? Copilul meu are doar 9 luni si deja a fost trecut la intretinere. E ... (vezi toată discuția)