Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua ! Vă rugăm frumos să ne ajutaţi cu un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua ! Vă rugăm frumos să ne ajutaţi cu un răspuns: ...

Bună ziua ! Vă rugăm frumos să ne ajutaţi cu un răspuns:
- directorul instituţiei noastre publice a afişat pe uşa secretariatului pentru înregistrare documente interne ale angajaţilor un program zilnic, doar intre orele 8 - 13.
Angajaţii sunt nemulţumiţi şi vor să facă sesizări.

Vă rugăm frumos să ne spuneţi
- dacă directorul poate să stabilească un asemenea program de lucru.

În Regulamentul de organizare şi funcţionare al instituţiei nu scrie aşa ceva.
Este un abuz ?
Aceasta persoana are obligația de a îndeplini atribuțiile prevăzute în fisa postului și cele trasate de conducerea instituției, nu ce spun c.olegii
Ce se vor întâmpla cu documentele care vin prin poştă sau se transmit prin Email ?
Când vor fi înregistrate ?
in timpul ramas, cand nu se flendura oamenii pe usa, inregistreaza documentele.
Pot fi înregistrate și a doua zi. Nu scrie nicăieri ca trebuie înregistrate în aceeași zi.
Problema este legată de data depunerii de către un șef de compartiment a unui referat pentru subordonați.
Dacă acest coleg a făcut o contestație și a depus-o Luni iar la Secretariat a fost înregistrată Marți, iar ultima zi de depunere era Luni, nu va fi o problemă în instanță ?
Cum va putea dovedi angajatul că a depus în termen contestația ?
oanaportar, utilizator