avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pentru cei deja pensionati
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pentru cei deja pensionati

Pentru cei deja pensionati , dupa aplicarea noii legi a pensiilor se recaculeaza punctajul general sau se ia in considerare punctajul total scris pe decizia de pensionare. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 12:07, 22 Martie 2024
Asta am spus și am repetat mereu.Atentie!Puncte acumulate.Nu punctaj mediu anual.
Ultima modificare: Vineri, 22 Martie 2024
Carp Mircea, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul punctaj mediu interval interval De cand cu racalcularea pensiilor, incerc sa dau mai multa atentie datelor de calcul mentionate in decizia de pensie pe care am primit-o cu multi ani in urma. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am o singura intrebare: numarul total de puncte realizat ... jimmyjacksson jimmyjacksson buna ziua! am o singura intrebare: numarul total de puncte realizat la calcularea pensiei este punctajul mediu anual, respectiv 2,15045, inmultit cu stagiul ... (vezi toată discuția)
La calculul pensiei de la 1 septembrie , in cazul unei persoane ... freeanifer freeanifer La calculul pensiei de la 1 septembrie , in cazul unei persoane deja pensionate se iau in considerare numarul total de puncte din decizia de pensionare si se ... (vezi toată discuția)