Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Avem in Romania politicieni de profesie? Acei ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Avem in Romania politicieni de profesie? Acei politicieni instruiti in ale politicii pe la scolile de profil.

Daca ne uitam la foarte multi concetateni implicati in politica, indeosebi la nivel inalt, vedem ca in C.V.-ul lor, la rubrica specializare, avem directori, manageri. Unde sunt acei politicieni autentici, de cariera, specializati pe acest domeniu?
In Romania nu avem politicieni de cariera , ci numai POLITRUCI batrani care-si scolesc tinerii in ideile si in linia carmuitoare pe care si ei au urmat-o la vremea lor.Expresis verbis : ""monstrii nasc monstrii!""
B-)