avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA amenda nedepunere declaratia 394
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

amenda nedepunere declaratia 394

Care e amenda pentru nedepunerea declaratiei 394 in cazul in care nu am decat operatiuni de achizitie bunuri din tara, deci nu am obligatia platii TVA
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 22:41, 29 Martie 2010
Presupunand ca nu am intrat in timp util in posesia facturilor si deci nu am depus 394 ca era fara valoare cum se poate depune acum dupa ce am primit facturile fara sa se plateasaca amenda?
Imi pare rau, nu stiu sa dau o solutie pentru intrebarea Dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarare 394 cu intarziere madalina84 madalina84 Buna ziua, Cine poate sa-mi spuna ce consecinte are declararea cu intarziere a D394? Multumesc (vezi toată discuția)
Declaratia 394 rocky2009 rocky2009 Buna dimineata, Se poate face rectificativa la declaratia 394? Ce implica acesta rectificativa, din punct de vedere al amenzilor? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Amenda decl.394 ona_elaa ona_elaa Buna ziua, As dorii sa stiu cat de intemeiata este amenda de 12.000lei pe care am primit-o in urma unei inspectii fiscale care a trecut pe p-v ca fapta ... (vezi toată discuția)