Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA amenda nedepunere declaratia 394
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

amenda nedepunere declaratia 394

Care e amenda pentru nedepunerea declaratiei 394 in cazul in care nu am decat operatiuni de achizitie bunuri din tara, deci nu am obligatia platii TVA
Presupunand ca nu am intrat in timp util in posesia facturilor si deci nu am depus 394 ca era fara valoare cum se poate depune acum dupa ce am primit facturile fara sa se plateasaca amenda?
Imi pare rau, nu stiu sa dau o solutie pentru intrebarea Dvs.