Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cum pot iesi dintro firma in care suntem 2 asociati?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cum pot iesi dintro firma in care suntem 2 asociati?

suntem 2 asociati intro firma si doresc sa ies, ira important este ca celalalt asociat refuza orice colaborare,comunicare. avem 50-50% actiuni, e un srl , iar eu sunt si administrator. multumesc
adunarea are loc la sediul societatii. convocarea o faceti cu scrisoare recomandata celuilalt asociat
multumesc pt raspuns.pot face convocarea si in alta parte deoarece sediul firmei nu mai este acolo. sa spunem ca o fac la sediul firmei. ce urmeaza dupa dc nu se prezinta asociatul?
care ar fi calea cea mai usoara de radiere a acestei societati? eu intentionez sa imi deschid un pfa , pfa-ul fiind scutit de impozitul forfetar.
Buna seara.
Cererea de dizolvare o faceti la Oficiul Registrului Comertului .
ok, intrebarea mea era cum, pt ca celallt asociat nu mai comunca cu mine deloc.