ACCES GRATUIT
Florin Cîțu, despre revenirea la restricții: ”Dacă vaccinarea nu merge în direcția corectă, putem să tragem și frâna de mână”
Premierul Cîțu anunță că sunt luate în calcul noi măsuri de relaxare, pe lângă cele anunțate de președinte. Se vor aplica, însă, doar dacă vaccinarea va avea un ritm susținut.
Articolul continuă mai jos
În caz contrar, există oricând riscul să ne întoacem la restricții.
Florin Cîțu, prim-ministrul României:
”Dacă vaccinarea nu merge în direcţia corectă, putem să tragem şi frâna de mână, până la urmă nu putem să ne jucăm cu aceste lucruri. Să venim mai încet cu aceste măsuri. Dar eu cred că românii vor din nou evenimente private, nunţi, botezuri, vor să meargă la concerte, vor să meargă la mare, am încredere că este o motivaţie foarte bună să se vaccineze”.
Citiți materialul integral pe stirileprotv.ro.
--
Acest material este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale, conform termenilor și condițiilor de furnizare a serviciilor avocatnet.ro. Conform legislației în vigoare, este strict interzisă copierea, reproducerea, redistribuirea, republicarea sau orice altă formă de reutilizare a acestui conținut, integral sau parțial, fără consimțământul scris al avocatnet.ro. Nerespectarea acestor prevederi poate atrage răspunderea civilă, contravențională sau penală.
Comentarii articol (0)