avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 386 soluții astăzi
Forum Activitate zita74

Activitate zita74

O societate doreste sa-si suspende activitatea de vanzare cu amanuntul in favoarea inchierierii spatiului propriu.Ce trebuie sa intreprinda in acest scop in afara incetarii contractelor individuale de munca?
Discuție eroare D112
Buna seara!
Poate v-ati confruntat si voi cu aceasta problema nu reusesc sa intru , sa ma autentific pe ANAF la partea "sign in". Mentionez ca incerc de pe e-guvernare.ro
Rog indrumare

Mersi
Răspuns la discuția preaviz
Preacizul se da cand urmeaza sa fi disponibilizat cu 20 zile lucratoare inainte de desfac. CIM.La expirarea preavizului se desface CIM
Pentru plata vechimii iti poti face contract la casa de pensii , casa de asigurari de sanatate si la AJOFM-somaj
Care este durata corecta de amortizare pentru un spatiu comercial ( cod CAEN act desfasurata este 4719) ? Am gasit gr clas. 1.5.14 amort. 16-24 ani Asta insemna ca amort. lunara este val / 24*12 luni ? Amortizarea trebuie inreg. pe 6811 in fiecare luna?
Tatal meu a contractat un credit cu 3 saptamani inainte de decesul lui.Ca mostenitoare eu sunt obligata sa restitui creditul? Este vorba de un credit de nevoi personale fara garantii.
Astept raspunsul D-voastra.
Răspuns la discuția decizie de pensionare
Stagiu asimilat poate fi anii de la facultate ( cele de la zi ), stagiul militar in cazul barbatilor, concediul pentru cresterea copilului de pana la doi ani
Un bar trebuie sa tina raport de gestiune zilnic?Dar chitante langa monetar?
As dori sa stiu pasii pentru angajare din somaj si a pers peste 45 ani.
S-a deschis contul pentru subventii la Trezorerie si am deja adeverinta de la AJOFM cu angajarea din somaj.Deducerea se refera numai la contributia angajatorului ?
Cum completez declaratia 102 si declaratie la somaj?
Răspuns la discuția angajare cu conventie
Multumesc
Buna ziua!
As dori sa stiu daca o SC poate sa angajeze vanzatoare sau lucrator comercial cu conventie civila?