avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Activitate mariana_marian1778

Activitate mariana_marian1778

Buna ziua.Va rog daca se poate sa-mi raspundeti la o intrebare.Daca dupa casatorie mostenesc un imobil( casa cu teren) sotul are dreptul la acest imobil in caz de divort? Va multumesc anticipat!
Buna seara.Imi poate spune cineva ce contine declaratia 392 pe care trebuie s-o depuna PFA-urile la fisc pana in 25 februarie? Cifra de afaceri,prestari de servicii cu TVA si fara TVA,achizitii de bunuri cu TVA si fara TVA.......? Altceva?.....Este cineva care a depus-o si imi poat da detalii?#-o Va multumesc anticipat!:luck:
Ar trebui sa mergeti la arhiva penala si sa va interesati.
S-a prelungit pana in 15 iunie sau iulie 2011:thumbup:
Răspuns la discuția ASIGURARE LOCUINTA
Buna seara.Parintii mei platesc asigurare facultativa pt locuinta de 3 ani.Sa inteleg ca nu mai trebuie sa plateasca pe cea obligatorie?!!!
La casa de pensii trebuie sa duceti contractul de munca,din care sa rezulte clar ca v-ati angajat,apoi completati formularul ,,solicitare de retragere'' si o sa va programeze dupa cca1 luna sa va luati cartea de munca.
Răspuns la discuția Termen pentru recurs?!
din 3000 ron cit era taxa ,am achitat 1100ron.Mai am vreo sansa sa-mi admita recursul?
Buna seara. Am citeva intrebari la care v-as ruga sa aveti bunavointa de a ma lamuri. Sunt reclamanta intr-un proces( pe fond) in care mi s-a respins actiunea ca insuficient timbrata. -,,Anuleaza ca netimbrata actiunea. Definitiva.Cu recurs in termen de 15 zile de la comunicare''. Intrebare : 1-Comunicare- atunci cind primesc hotarirea acasa? sau trebuie sa merg eu sa o iau de la judecatorie? 2- Daca pot declara recurs, acesta se va judeca tot de judecatorie (mentionez ca nu s-a intrat in dezbaterea fondului) sau va merge la tribunal ? Va multumesc frumos pt raspunsuri.
Daca l-ati platit pt apel sau recurs, puteti sesiza Baroul,dar nu stiu ce sanse ar fi...s-ar putea sa primeasca o mustrare X-(
Imi pare rau sa va spun,dar cam asa este!!!Si eu am pierdut un proces din cauza ca avocatul nu a facut motivarea in termen a recursului#-o,a crezut ca este apel :angry: