avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate cosmin77

Activitate cosmin77

Buna tuturor,

va rog sa ma ajutati si sa imi dati un sfat la problema prezentata.

Sunt divortat iar la divort am oromis fostei sotii ca ii permit sa locuiasca intr-un apartament al parintilor mei cu fetita.Parintii sunt in viata.
Mentionez ca nu am nici o intentie de a ii evacua din apartament sau de a le cere bani pe chirie.
Pentru a fi si ei siguri de acest lucuru ma gandeam la urmatorul aspect:
- sa fac un act de donatie catre fetita a apartamentului sau un act de vanzare cumparare catre mama fetitei dar sa existe o clauza in acel act de genul" apartmentul nu se vinde pana la implinirea varstei de 18 ani a minorului".
si completat cu alta clauza "daca apartamentul se vinde pana la varsta de 18 ani a minorului banii vor fi folositi pentru cresterea minorului.

Va multumesc!
Răspuns la discuția Pensii private (P3) - nelamurire
la ce firma erai consultant de te ameninta in halul asta?
Răspuns la discuția card nevoi personale
intrebare: pentru un credit de nevoi personale girat cu fluturasul de salariu, cum isi poate banca recupera datoria?
Multumesc
Răspuns la discuția asigurare locuinte
15 iulie 2011 este data finala
La orice asigurator de pe piata. Sa verificati ofertele cele mai avantajoase de pe piata,
Răspuns la discuția asigurare de sanatate
parca era vorba ca nu e voie sa iti faci reclama la serviciile de asigurari.
de ce domnul "albastrel" face reclama la site-ul dumnealui?
Răspuns la discuția asigurare de sanatate
solicitati eliberarea cardului de asigurat sau va incheiati asigurare de sanatate
nu se stie exact data.ministerul de interne a dat un comunicat prin care se confirma data de 15 iulie
legea a intrat in vigoare pe 15 iulie 2010 iar proprietarii sunt obligati sa incheie asigurarea pana la data de 15 iulie 2011.
mentionam ca se pot incheia si asiguarari facultative ale locuintei dar cu conditia ca printre riscurile asigurate sa fie incluse si riscurile cuprinse in asigurarea obligatorie a locuintei.
Răspuns la discuția Lichidare firma
depinde de lichidator daca va cere sau nu raspunderea cu bunurile personale.el hotaraste daca dvs de buna voie si nesilita de nimeni ati manageriat firma spre faliment sau acest lucru s-a datorat situatiei economice.