avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate IOAN EUGEN IERCOSAN

Activitate IOAN EUGEN IERCOSAN

Răspuns la discuția ajutor dilema
Daca exista titlu de proprietate pe tata sau pe mama, atunci aveti sanse sa va obtineti partea la succesiune, dar daca nepotii au acte doveditoare ca le apartine terenul, atunci va fi mai greu.
Răspuns la discuția PFA inregistrat in ROMANIA
multumesc, va doresc o seara placuta
Răspuns la discuția PFA inregistrat in ROMANIA
- multumesc, dar pot sa-mi fac alt PFA in tara respectiva avand in vedere faptul ca am in Romania?
- cum credeti ca ar fi mai bine, eu urmand sa lucrez cu contract de colaborare pentru o firma?
Ca PFA inregistrat in Romania pot desfasura activitati si in alte tari membre UE?
Răspuns la discuția Detasare in strainatate
in aceasta situatie exista posibilitatea incheierii unei asigurari de calatorie tip business pe un an de zile,
care este mai utila decat cardul
Răspuns la discuția Detasare in strainatate
titularul de card
Răspuns la discuția marfa retinuta de locator
va reomand sa luati legatura cu un avocat, sa-i puneti la dispozitie actele doveditoare si va va indruma sigur spre justitie,Ar fi calea de intelegere amiabila, dar cred ca nu este agreeata de proprietari.
Răspuns la discuția acte
sunt verificate
Răspuns la discuția despagubiri RCA
Buna,
normal ar fi sa plateasca doar asiguratorul, dar in situatia data e posibil sa fie nevoie de actionarea in judecata a asiguratorului pentru neonorarea prestatiei.Faptele, inteleg ca au fost stabilite de instanta asa ca nu vad ce motiv ar avea asiguratorul sa refuze.
Răspuns la discuția plata concediului de odihna
Da, un numar de zile aferent perioadei lucrate,adica nr. total de zile impartit la 12, inmultit cu nr. de luni lucrate.