avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate anknela

Activitate anknela

Răspuns la discuția Alocatie complementara
tatal copilului este sotul meu.el nu are dechis nimic la primarie.
Buna ziua.sotul meu in 2007 sia facut o societate comerciala(magazin alimentar).In 2008 a suspendato pe o perioada de 4 ani.in tot acest timp am stat linistiti fara sa ne mai interesam ce e cu ea.in vara am fost la registrul comertului...acolo este activa....este posibil sa fie suspendata doar la Finantele publice?este posibil sa ii vina ceva amenzi din cauza ca nu a depus nici un fel de declaratie in toti acesti ani,pana acum?
Buna ziua.am si eu o intrebare...as vrea sa stiu daca pot sa fac dosar de alocatie complementara pentru baietelul meu de aproape 3 ani,daca sotul meu nu are deschis rol la primarie.(la primarie figuram la tatal sotului meu).sotul nu are nimic pe numele lui.in schimb tatal lui are venit mult.la alocatie imi trece venitul sotului sau al tatalui acestuia?multumesc
Buna ziua.am terminat liceul in 2012.pe 1 martie(2014) mi sa terminat si ICC(2 ani)...acum as vrea sa imi fac dosarul pentru somaj,nu am un loc de munca.de ce acte am nevoie,cat timp voi beneficia de indemnizatia de somaj si cat este cuantumul acesteia?multumesc
Buna ziua. Am si eu o intrebare....2 ani am fost in CCC, mi s-a terminat pe 1 martie... acum am gasit un loc de munca unde mi se cere experienta 6 luni. In perioada concediului am facut 8 luni de practica la o firma... mi s-ar putea lua in considerare aceste 8 luni de practica? (angajata nu am fost din cauza concediului). Multumesc!
Buna ziua.as vrea sa stiu daca voi mai beneficia de indemnizatie ccc daca vreau sa ma angajez?am luat un an,acum urmeaza al 2-lea an,incepand de luna aceasta.multumesc
Buna ziua.revin pe acest site cu alta intrebare...as vrea sa stiu daca doar cu liceul terminat(tehnician in activitati economice)pot profesa in invatamant?care dintre cele doua posturi exprimate in titlu as putea sa il profesez cu studiile mele?cui trebuie sa ma adresez daca se poate asa ceva...multumesc

multumesc frumos pentru raspuns...
Buna ziua.as vrea sa stiu cati ani beneficiez de indemnizatie crestere copil?tin sa mentionez ca baietelul meu a implinit un an,an in care am primit 600lei+200lei.in al doilea an voi mai primi aceeasi suma?
Răspuns la discuția Pot profesa ca si contabil?
multumesc frumos pentru raspuns.