avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Activitate JuganDumitru

Activitate JuganDumitru

Mulțumesc frumos!


Mihail Croitoru a scris:

Faceti o plangere la politie pentru amenintare. Daca aveti si martori ar fi bine.

Ce demersuri să fac dacă un vecin mă amenința că mă omoară?
Persoana feminină cu peste 35 de ani de căsătorie, dacă părăsește căminul conjugal pe motiv de violență verbală din partea soțului ce pățeste legal?
Pentru ajutorul de 25 la sută din pensia soțului decedat pot să depun actele la casa de pensii?Îndeplinesc toate condițiile.
Vă mulțumesc!
Eu sunt administrator și în asociere cu altă persoană la o firmă particulară cu obiect de activitate pază și protecție.Pot să țin și evidența contabilă, fiind economist de meserie, actualmente pensionar?!
Suntem soț și soție de 40 de ani, fără urmași, ce act putem face să rămână toată agoniseala celui care va rămâne în viață?
Dacă la un SRL sunt doi asociați, cu părți egale și unul e administrator se consideră afiliate pt D394?
Da ,unul dintre asociați are c.i.m dar pt altă funcție

Ce presupune "asumarea răspunderii a angajatorului pentru activitatea de salarizare și Revisal, ,"conf.mod.din codul muncii? Trebuie să întocmesc o decizie cu atribuții?Nu prea știu ce să fac, mai ales că am un singur salariat.
Vă mulțumesc frumos!
Toate cele bune!
Bună ziua,
Dacă am in țară contract individual de muncă și fac o suspendare pt a merge la muncă în străinătate, pot să închei un alt contract de muncă pt aceeași perioadă în afară?