avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Activitate ionpavelarh

Activitate ionpavelarh

care sunt bunurile ce intra la o astfel de succesiune, in afara de terenuri, case, anexe, paduri private, se pot mostenii si actiunile la diverse companii si cotele indivize din paduri composesorale? ce fel de acte trebuie pentru actiuni la companii si pentru cote de padure composesorala?
daca se calculeaza in urma unui control al ANAF UN IMPOZIT SUPLIMENTAR PE VENIT PE O PERIOADA DE TIMP ANTERIOARA CONTROLULUI FINANCIAR , S-A EMIS UN ACT NORMATIV CARE SCUTESTE TOTAL SAU PARTIAL PLATA PENALITATILOR?
sotul si sotia au bun comun din casatorie apartamentul si il vor face donatie fiului lor-unic fiu; care pot fi clauzele incluse in donatie
pronuntarea divortului la un notar presupune si impartirea bunurilor comune din timpul casatoriei sau ulterior se va face partajul prin proces respectiv prin sentinta judecatoreasca ? - doresc lamuriri conform legislatiei actuale
Discuție divort
modalitati legale de a inainta un divort si faze preliminare notariale pentru a stipula conditiile puse de parti intr-un divort
multumesc mult pentru raspunsul Dvs.
Am mostenit dupa moartea parintilor mei case, anexe, bunuri si actiuni. As dori sa stiu daca sotia mea are drept asupra acestor mosteniri daca se pronunta divortul intre mine si sotie, dupa ce eu am facut succesiunea asupra acestora.
multumesc foarte mult pentru amabilitate, profesionalism si toata stima pentru Dvs.
in vederea unei reesalonari a datoriilor financiare, cum se concepe un program de redresare-restructurare financiara a unui birou-cabinet individual, sau mai precis ce anume trebuie sa aiba in continut un astfel de program de restructurare financiara
As dori sa consult ACTUL NORMATIV ORDONANTA 29 din anul 2011