avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Activitate alin8

Activitate alin8

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
cred ca masina nici nu mai exista ,,a facut-o bucati
nu cred sa fie o pacaleala de 1 aprilie ,,,,intr-o zi am facut o postare pe fb ,,a doua a zi am primit un mesaj daca doresc permis de conducere,,,am intrebat ce trebuie sa fac ,,ca am cazut de cateva ori ,,mi-a spus sa sun la nr de watsapp
sau alte mesaje ,,are mai multe conturi
Ia-ti permisul de conducere in mai putin de 4 zile fara a da testul sau examenul, fara a merge la scoala de soferi. această categorie de licenţă trebuie?
Trimiteți un mesaj pe WhatsApp:
Bună ziua, Având în vedere dificultatea de a obține astăzi un permis de conducere real, am decis să oferim persoanelor care știu deja să conducă, dar care au dificultăți în a merge la școlile de șoferi, să își obțină permisul de conducere original online și mai rapid. suntem in prefectura si producem toate categoriile si toate reinnoirile licentelor europene. daca esti interesat trimite-ne un mesaj pe WhatsApp:
ma intreb si eu ,,in cazul decesului unui pensionar ,urmasul ,sau ruda apropiata pers decedate trebuie sa mearga la casa de pensii cu certificatul de deces pentru a incasa ajutorul de inmormantare a pensionarului ,,,atunci nu este luat in evidenta ca a decedat ,pt a sista plata pensiei ,,,atunci ,,urmasul pesionarului nu mai merge la casa de pensii cu certificatul ca asa ii mai vin pensiile in continuare daca are si inputernicire ,,nu
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
gi-jane2 ce vreti sa spuneti prin nu lasati sa treaca 3 ani de cand i-ati dat,,,,,si eu am imprumutat cuiva pt 2 ani ca mii da ,,,si a trecut 1 an
dupa 30 zile cele legale se aplica penalitati ,,,astfel dupa 22 se aplica penalitatile mai repede cu 8 zile ,,miroase a hotie ,,,penalitatile cui revin asociatiei sau administratorului la buzunar ?
o astfel de situatie am avut si eu ,,,dar nu a fost problema ,,,a mers la spital ,in salon ,,,,a fost trimis de la notar ..,cred ca taxa pt deplasare a fost in toata taxa notariala,,,,incercati sa cautati un birou notarial in apropierea centrului rezidential
daca stiti ca a-ti circulat atata timp fara rovinieta e posibil sa vina mai multe amenzi ,,,de cate ori v-a prins camera fara rovinieta ,a inregistrat ,,sa nu credeti ca va iarta,,,sa va spun un caz cunoscut ,,,in italia ,,in fiecare dimineata aproape,,,circula cu scuterul pe banba bus ,,ca celelalte era aglomerate ,,,,cand a venit de plata ,,ia venit vreo 6000 euro ,,,,distractia costa
era bine daca va invata cineva de la inceput sa faceti acele plangeri la parchet ,sa fi vorbit cu un avocat ,,era cu tot alt fel situatia ,,politia mai greu se misca ,,,mai ales cand plangerile sunt la ei ,,,de la parchet mai sunt un pic inpinsi de la spate ,,,sa faca ancheta ,cercetari
2 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vreti o solutie ieftina si sigura 100% cu vecinul? Solutie verificata in doua cazuri... Deci, mergeti la vecinul Dvs. si va prefaceti ca vreti sa o "dati la pace", deci relaxat si cu bune intentii si ii spuneti ca vreti sa eliminati discordia si supararea, mai ales ca e posibil (sunteti in tratative) si posibil sa nu mai fiti vecini in scurt timp, urmand probabil sa vindeti apartamentul (inca va mai ganditi), invocand ca aveti nevoie de bani pentru alte chestii personale si ca ar fi si o afacere buna prin vanzarea acestuia. Acum urmeaza "nucleara": Daca nu va intreaba el, strecurati Dvs. informatia ca viitorii proprietari sunt o familie de romi cu 7-8 copii ce traiesc in conditii grele si sunt ajutati de ceva fundatie, ong, etc, (nu stiti amanunte exacte) care ii ajuta sa se integreze cica si sa intre in "civilizatie" si sa aiba o sansa la o viata demna. Pariu pe o sticla de Chivas ca din acel moment veti avea un vecin ultraamabil si dragut :) Nu vor fi fratii si neamurile asa amabile si saritoare... Trust me! :) Puteti lansa zvonul si in cercul celor ce au tangente cu respectivul vecin (alti vecini ce sunt in relatii bune cu el) daca nu vreti sa il contactati personal... ideea e sa-i ajunga la urechi zvonul cu noii "vecini"...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
buna ziua,,,citind acum problema dvosta mi-am amintit de un alt caz ca al dvostra aici pe forum,daca cautati in arhiva forumului sigur il gasiti,,,,persoana resectiva spunea asa ( sa mergeti la vecinul galagios sa ii spuneti ca aveti de gand sa vindeti apartamentul ca aveti nevoie de bani,va faceti o afacere ,,,sau copii dv si aveti nevoie de bani ,,,si s-a gasit o fundatie sa ajute o familie de romi sa cumpere apartamentul dvoastra ,,sa ii spuneti ca o sa cumpere ap dv o familie de romi),,,cautati in arhiva ,,o s acaut eu